Lokalizacja

Hotel Hanza logo

Hotel nad Motławą

Z Zabytkowym Żurawiem po sąsiedzku!

Hotel Hanza położony jest w sercu zabytkowego Gdańska nad rzeką Motławą, nieopodal Żurawia – kultowego symbolu tego miasta. Jest to jeden z najlepiej zlokalizowanych Hoteli w centrum Gdańska. Wybierz Hotel nad Motławą i jeden z naszych pokoi.

Widok z góry na panoramę Gdańska z zabytkowym Żurawiem

Doskonałe położenie zarówno dla turystów, jak i osób podróżujących w sprawach biznesowych sprawia, że jest to jeden z najwygodniejszych hoteli w mieście, zlokalizowany w niewielkiej odległości od atrakcji zabytkowych, miejsc spotkań biznesowych.

Nasz czterogwiazdkowy Hotel wyróżnia się elegancką i komfortową bazą noclegową, spełniającą najwyższej klasy standardy.

Sprawdź ofertę

Gdański Żuraw
Gdański Żuraw

2 min

Kościół Mariacki
Kościół Mariacki

3 min

Stare Miasto
Stare Miasto

4 min

Brama Stągiewna
Brama Stągiewna

5 min

Wyspa Ołowianka
Wyspa Ołowianka

5 min

POKOJE Z WIDOKIEM

Zarezerwuj jeden z naszych wyjątkowych pokoi.

Hotel Hanza to idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu zabytków starego Gdańska.

Do dyspozycji naszych gości oddajemy pokoje z widokiem na dachy Głównego Miasta, panoramę Motławy oraz klimatyczne pokoje mansardowe z wysokim sufitem.

Zobacz pokoje

Pokój hotelowy z widokiem na czerwone dachy zabytkowego Gdańska

TUŻ PRZY MOTŁAWIE

Wszystko co piękne masz tuż obok

Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych hoteli w Trójmieście, którego stylizowana fasada, idealnie wpisuje się w historyczną panoramę Motławy. Ponadto nasz hotel nad Motławą umożliwia każdego dnia korzystania z hotelowej restauracji Zafishowani. To tutaj nasi goście hotelowi mają możliwość jedzenia wyjątkowych śniadań z widokiem na rzekę Motławę.

Lokalizacja Hotelu Hanza

Każda z ulic Gdańska otaczająca nasz Hotel ma swoje zabytki i swoją historię, jednak najważniejszą część miasta stanowi ulica Długa i Mariacka.

Pomiędzy Bramą Złotą i Zieloną rozciąga się ulica Długa, przy której znajdziecie gdańskiego Neptuna, Ratusz, Dwór Artusa czy Dom Uphagena.

Warto dodać, że niedaleko Zielonej Bramy, z jednej z kamienic wychyla się ciągle Panienka z Okienka. Malownicza ulica Mariacka, to unikalne centrum bursztynu. Na przedprożach kamienic od Bramy Mariackiej aż po Bazylikę Mariacką ustawiają swe stragany gdańscy bursztyniarze. Jest to idealne miejsce na romantyczny spacer o każdej porze dnia. Zakochaj się w Gdańsku już dzisiaj i wybierz jeden z naszych unikatowych pokoi.